Rozhýbejme lidi!!!

Ostrava získala titul Evropské město sportu 2014. Připojila se tak k městům jakými jsou například Madrid, Valencie, Antwerpy nebo Barcelona. Titul od roku 2001 uděluje Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (www.aces-europa.eu). Moravskoslezská metropole se v kandidatuře zavázala příští rok podporovat sport více než dosud, a to hlavně na rekreační úrovni pro širokou veřejnost. Kampaň zasáhne děti, dospělé i seniory, tak aby nabídla motivaci i pro ty, kteří zatím třeba nesportují.

„Chceme zasáhnout co nejvíce lidí. Do připravovaných aktivit vtáhneme občany i organizace z Ostravy a Moravskoslezského kraje. Jde nám nejen o pořadatele sportovních akcí, ale také o všechny, kteří na stadiony, do tělocvičen či do hal chodí jako diváci, nebo si jdou jen tak zabruslit do parku,“ říká náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek.

Rok 2014 tak v Ostravě bude patřit hlavně sportu a jeho propagaci. Město chce navíc postavit multifunkční tréninkovou halu, dokončí rekonstrukci městského stadionu a otevře unikátní areál pro in-line bruslení. I když budou mít všechna nová sportoviště profesionální parametry, velkou měrou je má využívat právě veřejnost. „Asi se nedá popřít, že právě in-line bruslení je masivní záležitostí a není nic lepšího, než naprostým začátečníkům nabídnou kvalitní povrch a špičkové zázemí. Podobné je to třeba s cyklostezkami,“ dodává náměstek primátora Štěpánek.

Ostrava ale nezapomene ani na malé sporty. Právě podpora těchto odvětví má lidem ukázat, že sportovat může každý, a to bez ohledu na věk nebo sociální zázemí. Projekt podporuje i řada známých sportovních osobností, které v Ostravě mají své kořeny anebo jí mají prostě rádi. Jména jako je Ivan Lendl, Jan Železný anebo třeba František Černík či Táňa Netoličková snad pomohou přesvědčit lidi, že volný čas se dá trávit aktivně a že sport pomáhá tělu i duchu.

Titul Evropské město sportu má i ekonomický rozměr. Vylepšená sportovní a rekreační infrastruktura stejně jako pestrá nabídka akcí by mohla zvýšit atraktivitu města pro návštěvníky z jiných krajů České republiky, Slovenska, Polska ale i dalších zemí Evropské unie. Rozhodnutí bude symbolické. Padne přesně v den konání letošní Zlaté tretry, tedy největšího a nejúspěšnějšího atletického mítinku v České republice a jednoho z nejúspěšnějších ve světě.

 

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.