prosinec
2014

Začátek špatný, konec vítězný

Hokejisté Vítkovic otočili zápas s Plzní...

Ani dvoubrankové vedení Plzně hned v 9. minutě nedělního  domácího zápasu vítkovické hokejisty nezlomilo a dokázali nakonec utkání dovést k cennému vítězství.  Druhému za sebou, v pátek Vítkovce vyhrály v Mladé Boleslavi.

Psychika i výkony Ostravanů jdou pod vedením nových trenérů Svozila a Petra nahoru, v minulém extraligovém kole se o tom přesvědčila Plzeň, která si po čtyřech výhrách připsala první porážku. Domácím  vyšla druhá třetina, po 19 sekundách bylo srovnáno a obrat ve vývoji dokonali í do minuty. Výborně jim chytal střídající Dolejš, ve srovnání se svým protivníkem  už nebyl pod tak velkým tlakem. Hosté se i odhodlali ke hře bez brankáře, ale dobrá defenziva Vítkovic jim skórovat nedovolila.

„ Do druhé třetiny jsme vstoupili jako jiné mužstvo. Hrajeme teď jednoduše,  daří se nám to praktikovat a přináší to body. Musíme se snažit bodovat hlavně s týmy ze spodní osmičky, aby nám neodskočily. A když občas urveme i nějaké body s někým, kdo je na čele tabulky, ztrátu doženeme a budeme zpátky,“ uvedl střelec druhého gólu Tomáš Svoboda.
HC VÍTKOVICE STEEL - HC ŠKODA PLZEŇ 3:2 (1:2, 2:0, 0:0). Branky: 13. E. Němec (Štencel, Kolouch), 21. T. Svoboda (Olesz, Klok), 22. Szturc (Kolouch, L. Kovář) - 2. J. Sýkora (Pletka), 9. Jeřábek (Balej, Kubalík). Rozhodčí: Konc, Baluška (oba SVK) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4038.
HC VÍTKOVICE STEEL: Maxwell (od 9. Dolejš) - Klok, Čerešňák, Malec, Zíb, L. Kovář, Stehlík, Pastor, Štencel - Olesz, Burger, T. Svoboda - Svačina, Roman, Huna - Szturc, Húževka, Vandas - Kucsera, Kolouch, E. Němec.