04.
prosinec
2014

Vzpěrači se poperou o zlato

Ostravským vzpěračům titul letos uniká, junioři ho mají na dosah…

Korunovace českých juniorských mistrů ve vzpírání proběhne v sobotu 6. prosince od 10.15 hodin v Čapkově sokolovně v Ostravě. Obhájci titulu ze Sokola Moravská Ostrava I uhájili první místo v základní části celé soutěže a vybojovali si tak právo pořadatelství finálového kola. Ze tří skupin si v něm zajistilo účast šest družstev s nejvyšším počtem bodů. Dalšími postupujícími jsou Boskovice, Havířov, Třinec, Teplice a Holešov.
Ostravští junioři suverénně vyhráli skupinu B. "Tentokrát jsme ale vzpírali na jistotu. Věděli jsme, že i na základní pokusy se nám podaří finále získat," vrátil se trenér Radim Kozel k poslednímu kolu základní části s tím, že nechtěli zbytečně riskovat. Tým startoval v sestavě Michal Janíček, Jakub Kubík, Vlastimil Moskál, Martin Dopirák a Ondřej Bartoníček. "Mám z nich radost, všichni bojovali jako psi," byl spokojen ostravský trenér a prozradil, že nebyli v nejsilnější sestavě. "Chyběl Mirek Pěchula, který začal pracovat a měl problém s uvolněním. Na finále by ale měl být."
Sezonu už naopak mají za sebou muži i ženy. Obě družstva sice skončila na medailových pozicích, ke zlaté však mají nejblíže právě junioři. Muži v sestavě  Michal Janíček, Jakub Kubík, Vlastnimil Moskál a s hostujícím Maďarem Ferencem Gyurkovicsem ve finále obsadili bronzovou příčku za vítězným Bohumínem a druhým Havířovem. Ženy prohrály v boji o titul se Sokolem Nový Hrozenkov a kvarteto Petra Klimparová, Laura Lozová, Hana Gasiorová a hostující Slovenka Svrčková vybojovalo stříbrnou medaili.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.