18.
prosinec
2014

Šiřina pohřbil naděje Ostravy

Basketbalisté Nové huti derby s Opavou v koncovce nezvládli…

Teprve až v samotném závěru rozhodli o svém vítězství 66:59 v utkání 22. kola basketbalové Kooperativa ligy hráči Opavy. Domácí Nová huť ani tentokrát nenašla na Slezany účinný recept, a stejně jako v prvním letošním vzájemném měření sil, prohrála i tentokrát.
V Ostravě se ovšem jinak hrálo derby, jak má být. Zcela zaplněná hala Tatran viděla utkání plné osobních soubojů, pohledných akcí a nečekaných zvratů ve skóre. Základní pětka Ostravy dokázala opět totálně zaspat a povzbuzení hosté rychle vedli 9-0. Domácí se vzpamatovali až v průběhu prvního poločasu, který vyhráli o tři body. Vyrovnaná bitva tak pokračovala až do samotného závěru, kdy vzal na sebe zodpovědnost odchovanec ostravského klubu, ovšem v posledních sezonách opora Opavy Jakub Šiřina. Nejprve trefil jednu trojku přes clonícího hráče o desku, vzápětí se trefil podruhé a pak proměnil i těžkou střelu z rohu hřiště a zápas.
Ostravané tak zůstali v tabulce po dvaceti odehraných zápasech na 9. příčce a pouhých osm výher rozhodně není důvod ke spokojenosti. Do konce kalendářního roku je čekají ještě dva duely. V sobotu 20. prosince hrají v Pardubicích, o deset dnů později 30. prosince hostí Kolín.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.