prosinec
2014

Rekordní účast za stoly

Velkou cenou Ostravy skončil seriál turnajů ve stolním tenise…

Seriál veřejných turnajů ve stolním tenise pod názvem Grand Prix Ostrava v herně stolního tenisu TJ Ostrava ve sportovním areálu na Varenské vyvrcholil posledním dvanáctým podnikem, kterým byla Velká cena Ostravy. Turnaje se zúčastnilo rekordních 120 hráčů a hráček.
Celkový počet účastníků dlouhodobé soutěže se nakonec vyšplhal na 266 registrovaných i neregistrovaný stolních tenistů z Ostravy a okolí. Do konečného pořadí se započítávalo osm nejlepších výsledků.
V kategorii dospělých registrovaných se celkovým vítězem stal Peter Chvojka z VSK TU VŠB Ostrava (276,75 bodů) před druhým Pavlem Chovancem z TJ Slovan Ostrava (237,5) a Petrem Hejlem ml. ze Sokola Horní Lhota (194). Kategorii dospělých neregistrovaných ovládl pětasedmdesátiletý Svatoslav Kenzior (318,75), před Lumírem Broskevičem (259) a Michalem Štulíkem (256,75). Do turnajů v mládežnických kategoriích zasáhlo 109 hráčů a mezi registrovanými si nejlépe vedl Robin Fakraš z Dona Bosko (80,25). Druhý skončil Martin Štefek ze Salesiánského DDM (55,80) a třetí Michal Henžel z SK Svinov (37,7). Poslední kategorii neregistrované mládeže vyhrál díky většímu počtu absolvovaných turnajů teprve dvanáctiletý Daniel Zeman, druhý skončil Armando Lakatoš a třetí Matěj Šec.
Vítězové dlouhodobé soutěže Grand Prix Ostrava budou oceněni v rámci turnaje BAD-PIN, tedy společného zápolení v badmintonu a stolním tenisu, který začíná v neděli 14. prosince od 8.30 ve sportovním areálu na Varenské ulici v Ostravě.