16.
prosinec
2014

Junioři ukončili úspěšnou sezonu

Vítkovičtí atleti startovali na ME v krosu a mohou bilancovat…

Poslední velký závod úspěšné sezony mají za sebou vítkovičtí junioři z tréninkové skupiny Vladimíra Černého. Na ME v krosu v bulharském Samokovu v neděli 14. prosince bojovali s více než stovkou soupeřů, ale také s náročnou tratí. Ostudu rozhodně neudělali.
Nejlépe se vedlo Janu Frišovi, jenž začal závod ve čtvrté desítce, pak se sice propadl až do šesté, ale nakonec se dokázal dostat do cíle na 35. místě. Na vítězného Yemaneberhana Crippu ztratil na 6,2km dlouhé trase minutu a 8 vteřin. Jakub Zemaník na 52. pozici uzavíral první polovinu z těch, kteří vyběhli na trať. Adam Zenkl závod dokončil jako 88. „Kluci se museli vyrovnat s nesmírně náročnými podmínkami. Trať v nadmořské výšce 1350 metrů byla na místech, kde svítilo sluníčko, úplně rozbředlá, naopak ve stínu byla zmrzlá a zledovatělá. Jsem v první řadě rád, že všichni čeští reprezentanti dokončili závod ve zdraví. Viděl jsem minimálně tři závodníky jiných zemí, jak opouštěli po těžkých pádech závod na nosítkách. Největší spokojenost je pochopitelně s výkonem Honzy Friše, který běžel velmi dobře. Pro Kubu Zemaníka byla trať hodně těžká a poslední z našich borců Adam Zenkl nebyl kvůli zdravotním komplikacím stoprocentně připravený. I on však bojoval ze všech sil,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců Vladimír Černý.
Vítkovičtí junioři sice na evropském šampionátu v krosu do bojů o přední příčky nezasáhli, přesto je trenér Černý s celým letošním rokem velmi spokojený. „Kluci skvěle začali v halové sezoně, všichni tři splnili limit na juniorské mistrovství světa v Eugene, kde podali kvalitní výkony. Kuba Zemaník se stal mistrem republiky v krosu, zkrátka, byl to úspěšný rok. Nesmím přitom zapomenout ani na další mladé běžce z naší skupiny. Jakub Ševčík zaběhl půlku pod minutu padesát a dostal na čtvrté místo historických klubových tabulek. Zlepšili se i dorostenci Lukáš Symerský, Lukáš Chwistek, Dominik Sigmund a Miroslav Stabryn. Příští rok budeme mít rozhodně s čím pracovat,“ dodal.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.