22.
prosinec
2014

Dva body jsou málo

Ostravští volejbalisté nesplnili svůj cíl a vyhráli v Havířově pouze 3:2...

Po polovině odehraných zápasů základní části Uniqa extraligy mají ostravští volejbalisté ke spokojenosti hodně daleko. Předloňský mistr vyměnil před sezonou několik hráčů, a to je zřejmě hlavní příčinou nevyrovnaných výkonů. Ostravané dokázali v sezoně vyhrát v Českých Budějovicích, na druhou stranu nestačili na papírově slabší Brno, ČZU Praha či Odolena Vodu.
V posledním zápase letošního kalendářního roku svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala vyhráli v Havířově 3:2, což ovšem znamená pro mužstvo další bodovou ztrátu. „Od začátku jsme hráli špatně hlavně v útoku i na příjmu. Se štěstím jsme sice průběh zápasu otočili, dva body z Havířova jsou pro nás málo,“ potvrdil po utkání kapitán ostravského celku Tomáš Široký.
Strůjcem alespoň dvoubodového zisku byli Matěj Šmídl spolu s výborně hrajícím smečařem Cory Riecksem. Havířov měl výbornou obranu na síti i hodně štěstí v útoku. Nakonec rozhodla také lepší fyzická připravenost ostravského celku a výborný výkon Tomáše Širokého na bloku v závěru.
Ostrava je po jedenácti odehraných kolech v tabulce extraligy s pouhými třinácti body na osmé příčce. Na čtvrtý Zlín však ztrácí pouze pět bodů a ve druhé polovině dlouhodobé části bude mít výhodu sedmi zápasů na vlastní palubovce. Pokud hráči dokážou najít optimální formu, rozhodně nejsou plány o umístění v horní polovině tabulky před play off zdaleka ztraceny.
První zápas v roce 2015 Ostravané sehrají ve čtvrtek 8. ledna, kdy hostí od 17 hodin Zlín.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.