08.
prosinec
2014

Český běh žen startuje

Poukaz na startovné je vhodným dárkem pro milovníky běhání…

Vánočním punčem se v neděli 7. prosince rozjel už třetí ročník jediného ryze ženského běžeckého závodu v České republice. Český běh žen se narodil v roce 2013 v Ostravě. Prvního ročníku se zúčastnilo přes šest set startujících dam, letos jich na startu stálo více než tisíc. 6. června 2015 chtějí organizátoři pokořit hranici dvou tisíc účastnic. K patronkám se v roce 2014 připojila i běžecká nadšenkyně, herečka Iva Pazderková. A zůstává věrný i v roce 2015.
„Chceme, aby Český běh žen nebyl jen jeden závod v roce, ale aby s námi milé dámy i jejich přátele a rodiny žili celý rok. Proto Vánoční punč a společné přání hezkých Vánoc všem současným i budoucím příznivcům toho našeho běhání,“ vysvětlil Oldřich Zvolánek, šéf úspěšné vítkovické atletiky a ředitel unikátního projektu. Kromě ochutnávky punče se na Karolině malovaly perníčky a bruslilo. Vánoční náladu doplnilo i vystoupení pěveckého sboru Waldorfského lycea. Někteří návštěvníci si také hned pořídili dárkové poukazy na startovné, které jsou k mání již od pátku a osvědčily se jako originální, zdravý a navíc i cenově velmi dostupný dárek nejen pod stromeček už loni. Koupit poukazy v ceně dvě stě korun lze v informačním stánku obchodního centra Fórum Nová Karolina nebo objednat na emailové adrese info@ceskybehzen.cz.
Český běh žen není ale jen závodem pro dámy všeho věku a kondice, ale také zábavou pro celou rodinu. I pro příští ročník se chystají mnohá překvapení. Pravidelné výživové poradenství, „hudební maraton“ základních uměleckých škol z celého kraje či první after party Českého běhu žen jsou jen malou ochutnávkou. Trati a věkové kategorie zůstávají tradiční, včetně místa startu a cíle. „Já mám za sebou oba ročníky, oslavila jsem nedávno šedesátku, ale na Český běh žen se těším moc. Hned 15. prosince, kdy pořadatelé spustí on-line registraci, se přihlásím. A mám taky několik kamarádek, kterým hodlám koupit pod stromeček jako dárek právě startovné,“ komentovala jedna z účastnic setkání fanoušků Českého běhu žen při Vánočním punči, Zdena Kusáková. A stejně to může udělat každý. Stačí si pak jen vybrat správnou trať. A to v délce 2,5 km Nordic Walking a nebo běh na trase 2,5 km, 5 km nebo 10 km v kulise tradičního centra Ostravy- Masarykova náměstí, Fóra Nová Karolina a nábřeží řeky Ostravice.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.