18.
prosinec
2014

Baník na jaře bez Greguše i Baránka

Opory Ostravanů přestupují do Jablonce a Plzně...

Fotbalisté Baníku  budou hrát na jaře bez svých dvou opor Jána Greguše a Jana Baránka. Kapitán FC Baník Ostrava, třiadvacetiletý Ján Greguš, přestupuje do FK Jablonec, jednadvacetiletý stoper Jan Baránek bude oblékat dres Plzně.


“Jablonecký klub v čele s Miroslavem Peltou má takové ambice a takový nákupní apetit, že nabídka, se kterou přišli v tomto týdnu, se nedala odmítnout,” uvedl předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík. “Samotná částka za přestup včetně dalších navazujících bonusů je na současné podmínky  vysoce nadstandardní. Klíčovou roli v rámci rychlého vyjednávání sehrál majitel společnosti ISM Pavel Paska,” pokračoval Šafarčík. Greguš odehrál v Baníku 95 ligových zápasů a vstřelil 4 góly.


Novým působištěm Baránka  se stala FC Viktoria Plzeň. „Plzeňský klub využil výstupní klauzule v hráčově smlouvě,“ uvedl  k přestupu Petr Šafarčík. Výstupní klauzule stanoví částku, za kterou lze hráče z klubu vykoupit, pokud on osobně s přestupem souhlasí. To se stalo, takže Jan Baránek je od ledna hráčem FC Viktoria Plzeň. Za Baník sehrál Baránek  38 ligových zápasů a vstřelil 3 góly.

Vedení Baníku bude za obě opory hledat náhradu.  "Jednáme například o příchodu typově podobných hráčů, jako přišli z Afriky před rokem," řekl Šafarčík. Klub jedná také o případném příchodu dvou hráčů z nejvyšší české soutěže. Jde o dva hráče z týmů, které jsou v horní polovině tabulky Synot ligy. V hledáčku klubu jsou i špičkoví a nadějní druholigoví hráči. "Rozhodně však také, jak už je v Baníku v poslední době zvykerm, počítáme se zapracováním našich mladých odchovanců do A týmu," dodal Šafarčík.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.