14.
prosinec
2014

Baník má nového trenéra

Vedení klubu nebylo spokojeno s herním projevem týmu...

Po důkladném vyhodnocení herního projevu nejen v podzimní části sezóny rozhodlo představenstvo FC Baník Ostrava o změnách v realizačním týmu A mužstva. Novým hlavním trenérem byl jmenován Petr Frňka, dosavadní kouč Táborska.

Podle vyjádření vedení klubu se Baník sice nachází v první třetině tabulky, ale většina základních herních parametrů jej řadí spíše do slabšího průměru. Pokulhává zejména v ofenzivních činnostech jako držení míče, přihrávky, či střely na branku, kde je Baník, stejně jako v počtu vstřelených gólů, druhý nejhorší tým soutěže. Je zřejmý nevyužitý ofenzivní potenciál hráčů. To vše bohužel vytváří reálnou obavu, že do budoucna s takovým herním projevem a konceptem nebude tým schopen opakovat dosažené výsledky.

Vedení klubu do čela realizačního týmu přivedlo trenéra,který má předpoklady na kvalitní defenzivu navázat také zlepšením ofenzivního herního projevu.  Chce nadále posouvat Baník výš tak, aby nejpozději od příští sezóny pravidelně pral o účast v evropských pohárech.


PETR FRŇKA  (1971),
Trenérské úspěchy: 3. místo ve Fotbalové národní lize 2013/2014 s týmem Táborska, které pod jeho vedením obsadilo v následující podzimní sezóně 6. místo a se 35 brankami bylo nejlépe střílejícím celkem soutěže.

Kariéra: asistent trenéra Romana Nádvorníka ve Vlašimi, následně u prvoligových celků Příbrami a Žižkova a pak také v druholigovém Táborsku, které od února 2014 vedl jako hlavní trenér.


 
Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

30.12.2014

Zaplní se dnes ČEZ Aréna?

Vítkovice budou bojovat o první výhru s Libercem...

 
Nová huť hostí Kolín

29.12.2014

Nová huť hostí Kolín

Ostravští basketbalisté na Středočechy letos umí…

 
V ostravském derby starých gard vyhrál Baník

28.12.2014

V ostravském derby starých gard vyhrál...

Je to jeho třetí výhra v řadě...

 
Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

27.12.2014

Běh Porubou vyhrál Aleš Miko

Na startu bylo 152 běžců...

 

Nejbližší sportovní akce

 

© 2018 Město Ostrava

 

Designed by Kulich |
Vytvořila agentura

 
 
 
 

Pokud chcete získávat novinky mailem, vyplňte jméno a Vaši emailovou adresu.